HOME INSPO: Pokojíček pro malou školačku

Datum: 1.6.2018 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Home

Vytvářet dětské pokojíčky je pro mě radost. Těší mě, když se povede vyhovět očekáváním rodičů a naplnit dětská přání…jako mít speciální místo na panenky, vystavit si sbírku bagříků, mít prostor na stavění lega, a hlavně mít v pokojíčku barvy, oblíbené hrdiny a různé schovávačky. 😊 Čas na přeměnu pokojíčků přichází téměř vždy s nějakou externí změnou, nejčastěji s nástupem malého človíčka do školy. Tyto proměny jsou pro mě radostí dvojnásobnou. Nejen že vzniká něco nového, ale to nové odráží velký krok ve fyzickém i psychickém vývoji malého obyvatele. A na to je radost pohledět. 

Touha uklidit a zbavit pokojíček dětských hraček je pro většinu rodičů hnacím motorem změny

Jedním z mých oblíbených pokojíčků je ten, který jsme vytvořily s Irenou pro její holčičku. Nejen že jsme s výsledkem všechny tři spokojeny, ale datuje se tím i začátek mé super příjemné spolupráce s Irenou. Anežčin pokojíček jsme měnily z dětského na dívčí, takže největšími požadavky byly psací stůl a dospělejší vyznění místnosti. Součástí přeměny bylo samozřejmě i touha rodičů zbavit pokoj dětských hraček a pořádně ho uklidit. 😊

Vizualizace nové podoby pokojíčku, na jejímž základě jsme realizovaly změny

Při výběru barevné palety padla volba Ireny s Anežkou jednoznačně na dívčí pastelové odstíny růžové a mentolové. Aby lépe vynikly, doplnila jsem je o bílou barvu s patinou, čímž vznikl princeznovsky romantický koncept. Aby byl dojem úplný, přidaly jsme nad postel lehounký baldachýn a z dalšího jsme vytvořily vzdušný altánek na odpočinek. Odpočinková zóna je pro děti velmi důležitá, stejně jako možnost se alespoň částečně někam schovat a nerušeně si hrát.

V rohu pokoje vnikl záměrně prostor na válení a odpočinek, kam se je možné se schovat 

Cílem přeměny nebylo vše vyhodit a nahradit novým, ale spíše upravit stávající nábytek a doplnit ho novými svěžími kousky. Starší, ale bytelný nábytek z borovicového dřeva jsme tedy zachovaly, ale daly jsme mu zajímavou patinu a vyměnily i barvu plastových šuplíků a dvířek. Nově do pokoje kromě baldachýnů přibyl psací stůl s židlí, vzdušný lustr, pohodlné sedací polštáře a veselá tapeta. Díky tomu, že jsme zachovaly většinu nábytku a přidaly lákavé nové kousky, nebyl pro Anežku nový pokojík nepříjemným šokem, ale pěkně ilustroval její pozvolný přechod z malé holčičky ve školačku. Posuďte sami, jak se nám to povedlo.  Soňa

Bytelný a funkční nábytek dostal novou tvář a je jako nový

Komentáře: 2

  1. Nádherná přeměna! Moc se mi líbí ta jemná kombinace barev a oživený nábytek s patinou. O odpočinkovém koutku s polštáři a baldachýnem ani nemluvím, ten by se líbil i mně :-) Každopádně děkuju za inspiraci, taky jsme přes léto předělávali pokoj pro naši druhačku a vidím, že máme ještě co dohánět. U nás byl hlavní požadavek pořádná nástěnka na rozvrh hodin a další blbinky. Nakonec jsme ji pořídili v přes eshop a malá je s ní moc spokojená, i kvalita vypadá dobře. Tak jenom tip, kdybyste ji do budoucna taky potřebovali :-)

  2. Janko,
    díky za další impuls. Nástěnku také nyní řešíme. Není kam všechny výtvory naší malířky dávat. Ale zřejmě skončíme se špagátem a kolíčky. Ale díky za každé další podněty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *