Outfitmania stylistické služby

INSPO: FASHION MOVIES

ec7ae65aab7e552c04f7d6cb19f32e8a

S tím, jak se začíná čím dál dříve stmívat a večery se stávají delší, co si je tak zpříjemnit několika dokumenty z módního prostředí a nechat se inspirovat. Máme pro vás pár tipů!

Dokument Dior a já s železnou pravidelností doporučujeme na našich školeních. Je to jeden z těch nejlepších, co jsem měla možnost vidět a vaši pozornost strhne po celou jeho dobu. Nahlédnete pod pokličku toho, jak se vyrábí haute couture kolekce pod taktovkou skromného Rafa Simonse. A možná i slza dojetí na konci ukápne :) 

Dokument Mademoiselle C je i pro mě zatím malou neznámou, protože jsem jej ještě neviděla, nicméně už se na něj chystám. Zaměřuje se na bývalou šéfredaktorku francouzské Vogue Carine Roitfeld, která platí za velkou ikonu a ztělesnění onoho pověstného „parisian chic“, bude to tedy pořádná dávka inspirace!

Dílo September issue je dnes již kultovní dokument z módního prostředí. Kdo by taky neznal Annu Wintour, šéfredaktorku americké Vogue, pokud ne po jméně, tak minimálně to, jak vypadá. V tomto dokumentu zjistíte, jak se vyrábí největší vydání časopisu, tedy každoroční záříjové číslo. Na tento dokument mohu koukat zas a znovu!

Valentino je italská ikona. Dokázal vybudovat značku s celosvětovým renomé a tvoří nádherné šaty, které nikdy nechybí na zásadních akcích a tedy i na červeném koberci. Film Valentino: The Last Emperor ukazuje to, jaký je, jeho životní styl ale také jak tvoří a stahuje se z pozice kreativního ředitele.

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel je životopisný dokument o ženě, která doslova změnila svět módy. Tato excentrická dáma pracovala ve Vogue či Harpers Bazaar a její pokrokový pohled na módní průmysl jej zásadně posunul dále.

Některé filmy najdete v celé délce na youtube, další je třeba trochu více pohledat ;) Dejte mi vědět, co jste viděli a který na vás nejvíce zapůsobil!

foto Pinterest, videa youtube.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *