INSPO: Já a mé ženy

Datum: 7.5.2019 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Inspo

Nevím, zda je to věkem nebo naší zdravotní situací doma, ale mám období hlubších úvah nad sebou a svým okolím. Asi právě proto jsem s vámi chtěla sdílet tento článek. V životě každého člověka existuje hned několik lidí, kteří ho jako osobnost formují. Kromě rodičů, prarodičů, učitelů, trenérů atd., to často bývají lidé, které ani v reálu nemáme šanci fyziky potkat. Přesto jejich čini a chování na nás mají velký vliv. Já jsem vždy obdivovala silné ženy. Zřejmě na to měla vliv výchova mého  ještě silnější otce, tak jsem hledala ty hrdinky, které by soužití s ním zvládly.

První velkou inspirací byla Martina Navrátilová. Nevím, zda jsem se někdy veřejně přiznala, že jsme od svých 5ti let hrála závodně tenis. Do dospělosti jsme kromě tenisu a školy neznala téměř nic jiného. Bylo to drsné, ale určitě mě to období neskutečně připravilo do života. Na Martině jsem obdivovala její píli a odhodlání. Nikdy nebyla obrovský talent, ale zvládla se naučit vše co potřebovala. Navíc jako jedna z mála žen, byla na kurtu vždy psychicky vyrovnaná. Šla míček za míčkem k vítězství. Žádné efektní údery, jen poctivá práce a pestrá hra. Nakonec vyhrává ten, kdo přehodí míček do kurtu přes síť víckrát nežli protihráč. Navíc byla vždy slušná a fér.

Druhou ženou, která velmi ovlivnila vnímání sebe jako ženy byla Madonna. Nikdy jsem příliš neobdivovala její hudbu. Bralo mě víc U2 a Depeche Mode. Vše to začalo v dospívání různými poznámkami z okolí o naší fyzické podobnosti. Fascinovala mě její odvaha a kotroverznost. K tomu má neskutečnou schopnost vnímat v hudbě a showbusinessu (její vystoupení jsou vždy obrovská promyšlená show) aktuální trendy. Umí se spojit s těmi nejlepšími ve své profesi a nebojí se objevovat nové lidi, kteří se díky ní proslavili. Často je přehnaně upřímná až drsná, ale férová. Celý život na sobě neuvěřitelně maká.

Můj tvůrčí obdiv, pokud se tomu tak dá říkat, patří 96 leté Iris Apfel. Tato módní IKONA, je nepřeberná studnice inspirace. Nikoho nekopíruje, nenapodobuje. Svůj život věnovala designu a módě. Společně se svým můžem (byli spolu víc jak 60 let) cestovali po celém světě, kde sbírali inspiraci, kterou převáděly do výjimečných interiérů jakým byl například Bílý dům. Její doplňky jsou pověstné a nejsou to jen brýle. Její specifická vizuální individualita je mi neskutečně blízká. Pokud tedy propojíte tyto 3 ženy, geny mého otce (bohužel geny mé mamky se příliš neuchytily), vypadne z toho mix zvaný Irena Vokrojová. Uvidíme kam to půjde dál……

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *