INSPO: VINTAGE JE MÁ VÁŠEŇ

Datum: 29.1.2020 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion, Inspo

Můj šatník je již po dobu několika let funkční a téměř beze zbytku naplňuje mé každodenní potřeby. Aby tomu tak bylo, pravidelně ho 2x do roka probírám. Je to na konci zimní a letní sezóny. Zrovna nadcházející víkend se na něj chystám. Vždy dám poctivě pryč věci, které již nejsou v dobrém stavu. V tom jsem nekompromisní a snažím se tuto radu předávat i klientkám. Nenoste nic, v čem byste se necítili 100%ně dobře. Je to vždy na oblečení, ale i na našem vystupování a pocitu z celého dne vidět. Pak si naleji čistého vína ohledně své měnící se postavy (je to bohužel s věkem jen horší) a to v čem se velikostně necítím také odchází. V neposlední řadě i můj vkus a potřeby se vyvíjí. Z toho vyplynou ty poslední kousky, které již doma nemají své místo. Vše roztřídím a rozdělím na 3 hromádky – popelnice, kontejner na oblečení, kamarádky nebo Bazaarek. Ten mimochodem opět určitě bude a to v sobotu 23. května opět v MINTu. Takže si to  již teď můžete zapsat do diáře.

Jakmile je šatník vyčištěn, vytvořím si  seznam svých „nových“ potřeb. Téměř vždy z toho vypadnou základní kousky jako je spodní prádlo, ponožky, ale také bílá trička, košile, tenisky a tak podobně. Tato část  pramení z  „prošlé“ kvality. Pak ale také doplním svůj Wish list. Už jsem velká holka a pokud to je jen trochu možné, čas od času si nadělím (nebo někomu doporučím co by mi mohl nadělit) něco výjimečného. Ne vždy je to ale reálné nové. A k tomu mi ideálně slouží vintage obchody. Nákupy zde nejen ušetřím peníze, ale často získám opravdu výjimečné skvosty, které nikdo jiný nemá. A o to mi jde. V minulosti jsem vyhledávala podobná místa hlavně v zahraniční, ale skvělá zpráva je, že i u nás jich přibývá. Ráda se podělím o své oblíbené adresy, ale pokud mi sdělíte ty vaše, budu fakt vděčná. Hned je prozkoumám. Jedním z nejzásadnějším je pro mě SLOW BAZAR. Prodává pouze dámské oblečení, obuv a doplňky. Nabídka je opravdu široká a rozmanitá, proto by ani na nic jiného nezbyl prostor. Majitelka má čich na super kvalitní  běžné kousky, ale i výjimečné designové perly.

Pokud potřebujete prodat nebo nakoupit ty nejluxusnější kabelky, Luxury Bags je tou pravou adresou. Ne náhodou sídlí v Pařížské ulici. Mám vlastní zkušenost s prodejem kabelky, která zmizela do dvou týdnů. Naopak se zákaznících jsem zde pořídily IT Bag, která je od té doby ikonou jejího stylu.

Novým zjevením od ledna je na Vinohradech Lula Vintage. Poslední dny mě to sem táhne poměrně často.  Moc mě baví místní minimalistické provedení vintage.  A navíc z obsluhy je cítit opravdové zapálení pro slow fashion. Na své si přijdou dámy, ale i páni.

Neposlední a mému srdci velmi blízkým místem, kde můžete koupit poklady z druhé ruky je MINT. Kromě staršího tu navíc najdete i nové zboží od  místních i zahraničních designérů. Spolu pohromadě je to zajímavý mix, kde si najdou své ženy i muži. Tak a teď víte má tajná místa, kde oživuji svůj styl. Doufám, že to bude pro vás zajímavá inspirace, ačkoli předesílám, že na těchto místech se musí nakupovat jinak. Těžko sem půjdete s jasným nákupním seznamem, který by se měl naplnit. Spíš je to o nečekaných, ale o to zásadnějších úlovcích. Já má na sobě vypozorované, že přesně takové mi pak zůstávají opravdu dlouho. Již dávno je jejich nadčasovost prověřena.  Jestli vás tento článek namotivuje k nákupům na podobných místech, bude to pro mě ta nejlepší odměna za těch pár hodin času co mi to zabralo. Nejen, že budete překvapené z kvality materiálů, které zde najdete, ale navíc společně podpoříme myšlenku slow fashion.  A na tom záleží…….

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *