Outfitmania stylistické služby

ISPO: SUMMER IN PRAGUE

kk2

V létě se strašně ráda usadím někam ven na zahrádku, dám si kávu a pozoruju dění kolem sebe. Taky si ráda přečtu příjemnou oddychovou knížku. Kam zajít a co si přečíst to najdete v dnešním článku! Vše poctivě testované ;)

Je pár míst, kam se tradičně a ráda vracím, jedním z nich je již několik let Pasta Caffé ve Vězeňské ulici. Nejen skvělé kafe (dokonce v jumbo velikosti v případě náročnějšího dne), ale také domácí těstoviny a nejlepší pampelišková limonáda :) Další místo, které jsem znala dlouho jen z fotek a včera měla konečně šanci se tam zajít podívat je Kavárna co hledá jméno, která je na Smíchově. Ta vznikla na místě bývalé truhlárny a industriální vzhled ji dává úžasnou atmosféru!

Je ještě někdo, kdo si v Praze nedal zmrzlinu v Angelato? Pokud ano, hned tam běžte! :) Přicházíte o hodně. Za mě vede pistáciová a jasmínová rýže, neotřelé chutě, příjemné prostředí (foto je z pobočky na Újezdě), jen je třeba v horkých dnech vystát menší frontu, ale zážitek zaručen. Posledním dnešním tipem na posezení je bistro Sisters v Dlouhé ulici. Relativně malá provozovna s výbornými chlebíčky a kávou, kterou si můžete vypít venku usazení na parapetu výlohy ;)

kn

A co s sebou? Letos rozhodně vedou Bábovky od Radky Třeštíkové, knížka, kterou jsem přečetla za dva dny! Rozhodně očekávám pokračování, přece musíme vědět, jak to dopadne s Nikolou, Rebekou nebo Karolínou. Výborný pohled do módního průmyslu je zprostředkován v knize Grace Coddington, která je Creative Director v americké Vogue – kniha je k dostání bohužel jen v angličtině. Dívku ve vlaku jsem ještě nečetla a je na mém seznamu, takže snad se mám na co těšit. Brněnskou spisovatelku Kateřinu Tučkovou mám moc ráda, už její předchozí knížka Vyhnání Gerty Schnirch byla strhující, Žítkovské bohyně jsou na tom obdobně a měla jsem je také přečtené za nějaké 2-3 dny.

Doufám, že jsem vás inspirovala a i já se ráda nechám inspirovat. Jaká jsou vaše oblíbená místa a knihy na léto? Sem s tipy!

zdroj foto archiv firem, restu.cz, neoluxor.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *