OUTFIT: BABÍ LÉTO

Datum: 4.9.2020 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion, Inspo

Nemohu tento článek začít jinak než proslulou hláškou z knihy Vladislava Vančury – Rozmarné léto: „Tento způsob léta se mi zdá poněkud nešťastným“. Stejné pocity sdílím s přicházejícím babím/babským/ babi….. podzimem. Přes krásné letní zážitky vidím jak se celá společnost opět necháváme vtáhnout do negativních myšlenek a pocitů spojených s potenciální nákazou COVIDu.

Život není černobílý, jako můj outfit.  Je mi jasné, že každý máme k této problematice jiný postoj ovlivněný osobními zkušenostmi. Ale strach a panika opravdu nic neřeší. A ačkoli ji nevnímám přímo u lidí ve svém okolí, média jsou toho plná a je jen otázka času a počasí, kdy nás to všechny doběhne. Se slzou v oku sleduji kolik malých firem a lokálních značek zavírá své obchody. Mnoho majitelů a brand manažerů znám osobně a je mi jich upřímně líto. Ne proto, že by se snad někde jinde neuživili, ale že musí zahodit roky dřiny a své sny. Zákazníkům z trhu odcházejí právě ti výjimeční a často nenahraditelní. Věřím, že velké nadnárodní korporace při určitých úsporách dobu zvládnou. Jen abychom pak všichni nemuseli nosit stejnokroje jako za dob totality.

Nikdy nebylo cílem, aby tento blog byl místem pro nějaké moralizování. Naopak snažím se vás touto cestou inspirovat k hledání osobitého stylu. S přicházející situací vidím, že to bude jen komplikovanější, díky ubývající nabídce. A tak bych chtěla dodat odvahu těm, kterým doba finančně neuškodila, aby podporovali svými rozumnými a promyšlenými nákupy na nich závislé obchodníky a návrháře. Také těm, kteří si potřebují na podzim něco dokoupit do svých šatníku a hledají výhodné nabídky. Využijte  třeba Marianne dnů. Tentokrát budou slevy opravdu výživné. A finálně vám, kterým doba uškodila a pokud by bylo možné si něco pořídit, tak opravdu výjimečně. Stále se drží skvělé vintage obchůdky (Slow Bazar, Mint, Lula Vintage, Boho) kde se dají nalézt opravdové skvosty a zlomek původní ceny. A to nejdůležitější na závěr: v sobotu 10.10. bude další BAZAAREK. Tak si rezervujte místo ve svém diáři. Veškeré informace brzy najdete tady na blogu ale i na mém Facebooku (pozor Irena Vokrojová Facebook, Outfitmannia mi někdo hecknul a je navždy pryč).

Zakončeme celé zamyšlení pozitivně, abych nebyla jako denní tisk a zprávy v televizi. Přišel podzim a v podstatě se nic neděje. S COVIDem se učíme žít jako s každou jinou nemocí, kterou již ve společnosti máme. I na jiné nevyléčitelné nemoci umírají lidé, jen se to mediálně tak nepublikuje. Proto nebojme se žít a užívat si. Je fajn se zamýšlet co a za kolik. Ale tím, že nezastavíme své útraty, bude vše pozitivní kolem nás fungovat dál. A celá ta spirála pojede dál. Přej a bude Ti přáno…..

Top – Mango

Kalhoty – Lindex

Boty – Fila

Kabelka – Bree

 

 

Komentáře: 4

  1. Jsem ráda, když lidé které znám a vážím si jich, se staví otevřeně proti covidovému šílenství. Pozitivního myšlení je nám třeba mnohem víc než náhubků (i když je nezatracuji).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *