Outfitmania stylistické služby

PARIS TRIP PART TWO:MACARONS

DSC_0394-2

Francie je pro mne synonymem vynikajícího (bohužel i ne příliš dietního) jídla. Voňavá pekárna či cukrárna tu číhá doslova na každém kroku. A co je pro Francii typické, tak to jsou rozhodně makronky. Všech chutí a barev co si jen dokážete představit. Po botách to byl v podstatě jediný další suvenýr, který jsem si do Čech odvezla. Cesta letadlem sice s krabicí v relativně velké papírové cestě nebyla úplně jednoduchá, ale vše přežilo bez úhony.

DSC_0399-2

Mezi obyvateli Paříže se říká, že ty nejlepší makronky jsou od Pierre Hermé. Míst, kde se dají koupit je více, ale já jsem se rozhodla, i díky poloze kousek od hotelu, zavítat do úplně původní provozovny, kde tento pán začínal.  Mimochodem před založením své firmy dělal pro proslulé Ladurée. Tu najdete na 72 Rue Bonaparte. Nečekejte žádné okázalé prostory, ale o to víc se tu budete zabývat právě tou sladkou krásnou. Domů jsem si odnesla balení se všemi příchutěmi a byť je to poměrně drahé, za ten gurmánský zážitek to stojí! Lepší jsem nikde neměla.

DSC_0389-2

Neodpustila jsem si návštěvu i Ladurée, Protože toto místo 16-18 Rue Royale. Tady si můžete i v klidu posedět a dát si k makronkám či jiným zákuskům kávu nebo čaj. Pro mě velice příhodné, protože venku se mísil déšť se sněhem a zahřátí mi přišlo vhod.

DSC_0510-2

DSC_0516-2

Máte nějaké tipy, kam zajít na dobré makronky u nás? Já jsem po těchto dokonalých chutích lehce rozmazlená a najít srovnatelné v Praze se mi ještě nepodařilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *