Outfitmania stylistické služby

TRAVEL: BAKU

DSC_5212

Pár dní před Vánoci 2015 jsem strávila v Baku, v Ázerbájdžánu. Byla to sice pracovní cesta, ale naštěstí jeden den se na projití města v nabitém programu našel. Poznávání nových míst je moje největší záliba, a prvních pár měsíců tohoto roku si cestování opravdu užiju :)

Baku je specifickým místem osobně nevím, k čemu bych ho přirovnala. V okolí zálivu se ukazuje jako moderní metropole, ale okraje města již nejsou tak naleštěné. Z Prahy se sem dostanete přímým spojem za 4 a půl hodiny. Já byla ubytovaná přímo u zálivu v docházkové vzdálenosti do centra, přímo na nově vybudované promenádě. Staré město je samo o sobě malé, lemují ho ulice plné starých ale opravených budov a všude kam se podíváte stojí jeřáby a staví nové prosklené a vysoké. Nicméně mi při procházkách velkými bulváry chyběli neprůjezdná náměstí jako máme u nás :) Zato ale uprostřed města najdete krásné parky a spoustu nových muzeí, kam jsem se bohužel kvůli omezenému času nedostala.

Jídlo je v Ázerbájdžánu samostatnou kapitolou. Je tu velký vliv ruské kuchyně díky tomu, že země byla jako naše dlouho součástí Sovětského svazu (restaurace Mari Vanna je na tato jídla specializovaná a desert Napoleon je nejlepší, jaký jsem za dlouhou dobu jedla). Ale najdete tu i prvotřídní Mangal steak house, který je v místě bývalé starodávné věznice. Mě se nejvíce atmosférou líbilo tradiční místo na starém městě s názvem Sehirli Tendir. Dali jsme si tam menší brunch, protože zaprvé tady rezervace nevedou a musíte si vystát frontu a za druhé než jsme tam došli, bylo na samotou snídani pozdě :) Nikde samozřejmě nechybí silný černý čaj s cukrem v malých sklenkách.

Země je to velice zajímavá, lidé jsou moc příjemní a díky jazyku a moři jsem si občas připadala jako v Turecku, ke kterému má země rozhodně blíže, než k Rusku, jak by se zprvu mohlo zdát. Ráda se sem ještě jednou vrátím někdy v létě, protože koupání za městem je prý úžasné!

DSC_5214

DSC_5058

DSC_4992

DSC_5077

Bez názvu

DSC_5063

DSC_5198

DSC_5201

DSC_5149

DSC_5216

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *