Outfitmania stylistické služby

TRAVEL: BALATON

Soubor_003

Prodloužené víkendy nebo zkrácený týden, jako byl ten uplynulý, přímo vybízejí k tomu, jet někam na výlet. Není třeba celý týden, i pár dní mimo domov může příjemně nabít energií. My jsme si pro sváteční dny vybrali Balaton.

Nejlepší je, od neznámých míst nic předem neočekávat. Speciálně od Balatonu, na který určitě spousta lidí kouká skrz prsty, ale podle mě zcela neprávem :) Výběr města byl jednoduchý, již před námi si v Balatonfüred zarezervovali ubytování kamarádi, se kterými jsme se tam měli potkat. Dobře zvolené místo mi nakonec potvrdila i kolegyně z Maďarska. Město má ideální velikost i polohu, je na severním pobřeží, tedy nejkratší cestou z ČR a je hned na břehu, který lemuje dlouhá promenáda plná restaurací, obchodů a kaváren. Kolem jezera se vine nádherná cyklostezka, tu jsme vyzkoušeli při cestě do vedlejšího městečka Tihány. Na stylovém městském kole to byla makačka, protože městečko je na kopci a jen s 3 převody jsem si dala do těla :D Alespoň jsem si bez výčitek dala kafe a zákusek (výborný žloutkový řez s levandulovým krémem) v kavárně Rege s úžasným výhledem na jezero. Jinak ale kolo jako dopravní prostředek naprosto ideální, jezdili jsme na něm celé 3 dny tady a městské kolo jsem si tak zamilovala, že se po něm poohlížím už i doma.

Samotné Tihány je plné obchodů s levandulí, a to jak čerstvou, sušenou, nebo zmrzlinou z ní a je opravdu krásné, mile nás překvapilo. V Balatonfüred, kde jsme bydleli, je možností nepočítaně. Kdekoliv si můžete dát výborné místní víno, míchaný nápoj, nebo třeba langoš ;) Procházky po břehu jsou moc příjemné a určitě jsme tu nebyli naposled. A díky tomu, že ceny jsou tu v podstatě naprosto srovnatelné jako u nás, sahat hlouběji do kapsy se taky nemusí.

Podělíte se taky o zkušenost? Byli jste teď někdy u Balatonu, nebo spíš vzpomínáte na dřívější roky?

Soubor_005

IMG_3082

Soubor_001

Soubor_002

Soubor_000

IMG_3012

Soubor_006

Soubor_004

IMG_3112

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *