TRAVEL: ITALY – RIVA DEL GARDA

Datum: 20.7.2016 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Travel

IMG_8317

V průběhu léta se náš fashion blog mění tak trochu do travel typu. Je to přirozené, protože jsme nyní dost rozcestované a osobně vnímám, že si to po celém roce práce opravdu zasloužíme. Já jsem s rodinou vycestovala do Itálie. Jelikož jsme to letos pojali trochu více kočovně, pokusím se vám zprostředkovat v nejbližší době tři místa, která z mého pohledu stojí za návštěvu.

IMG_8373

První pro nás již po více než 10 let tradiční zastávkou byla Riva del Garda. Toto jezero je naší srdcovou záležitostí a s manželem jsem se shodli, že ho máme raději nežli moře. Je obrovské svou rozlohou, ale i rozmanitostí. V okolí Riva del Gardy je to sportovní ráj pro surfaře, bikery a milovníky horských tůr a zajištěných cest via ferata. Většinu toho najdete v trojúhelníku Arco, Riva del Garda a Torbole. I my jsme zasvěcovali naše děti. Jedinou nevýhodou této oblasti je hodně proměnlivé počasí, které je ovlivňováno blízkostí hor. Díky větru je zde i studenější voda.  Ale o to se více zde daří vínu.

IMG_8304IMG_8359IMG_8370

A jelikož mým velkým snem je, jednou se přestěhovat a žít  právě v tomto místě, neubránila jsem se vyhlížet náš ideální budoucí domov. Měl by vypadat právě takto – menší byt přímo na břehu Gardy (foto je z Torbole), s velkou terasou (jako má tato paní v rohu) a dobou kavárnou dole pod ní (je z druhé strany domu). Prostě pohádka.

Po tomto místě jsme se posunuli směrem na jih do Sirmione. Další krásné město na břehu jezera Garda.

Znáte vy někdo Gardu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *