Outfitmania stylistické služby

TRAVEL: THAILAND part 2

image

Dnes se s vámi podělím o další místa, která jsme na cestě po Thajsku navštívili. Po ostrově Lanta jsme zamířili na Phi Phi. Ostrov, který byl již téměř před 12 lety skoro srovnaný se zemí při tsunami. Dnes je na něm ale opět rušno, možná až moc. Z mého pohledu se z něj stala thajská Ibiza. Bary a kluby tu hrají do 2 – 4 hodin do rána, a i když jsme nespali v centru dění, musela jsem mít špunty do uší :) Nutno ale říci, že příroda je krásná a ostrov sám má své kouzlo. Nevynechali jsme i návštěvu pláže z filmu Pláž, která je na vedlejším ostrově, sice při odlivu, ale zátoka je krásná!

Další zastávkou by Phuket, ten je už relativně plný turistů a výrazně dražší. Taxi na letiště zde stojí zhruba stejně, jako v Praze. Z něj se ale dostanete lodí třeba na ostrov Jamese Bonda, který je součástí národního parku Phang Nga. Celý celodenní výlet na lodi do této oblasti je moc příjemný, na kajacích se dostanete i do lagun ukrytých uprostřed ostrovů a my měli i velice příjemné pohoštění na palubě během cesty :)

Z Phuketu jsme se přesunuli do Bangkoku, kde měla naše cesta pomalu ale jistě končit. Vyrazili jsme ještě na cestu směr Ayutthaya, což je bývalé hlavní město Thajska vzdálené asi 1,5 hodiny jízdy vlakem z Bangkoku. Mimochodem cesta vlakem stála 15 kč na osobu ;) Na místě jsme si půjčili kola, protože bez nich není možné vše za jeden den vidět. Můj manžel má z toho zážitek na celý život, protože prý ještě nikdy nejel po čtyř proudé silnici na kole a to ještě na opačné straně, než jsme z ČR zvyklí . No, odbočování vpravo sice nebylo úplně jednoduché, ale vše jsme přežili.

Pak už ale nastal čas vyrazit pomalu domů. Nakoupili jsme dárky a naprosto nutné koření a vyrazili k domovu. Thajsko mi přirostlo k srdci, z naší cesty hlavně ostrov Lanta, a doufám, že se brzy vrátím. Ale pravda je, že v této oblasti je států k objevování více. Co myslíte? Kam vyrazit přístě?

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Komentáře

  1. Nádherné fotky… Mě jen mrzí, že když jsem byla v Thajsku, tak to bylo pojato spíše „válendo“ než poznávací. Tak snad někdy v budoucnu .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *