INSPO: CO SE DĚJE V MÓDĚ

Datum: 24.5.2021 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Inspo

„Vše zásadního v módě se událo na základě politických nebo ekonomických změn ve společnosti.“ Touto větou začínám část o historii módy na svých workshopech stylu.Už teď je jasné, že Covid je dalším mezníkem. Donutil nás prudce zastavit a zpomalit. Ruku v ruce s tím muselo přirozeně následovat jiné pojetí našich outfitů. Již delší dobu nad těmito posuny přemýšlím a všímám si jich jak v okolí, tak i přímo u sebe. A protože mě to nenechává lhostejnou a navíc vnímám povinnost ze své role stylistky o tom mluvit, shrnula jsem to do následujících několik a vět.

Tepláková souprava – Lindex (z dětské kolekce)

Boty – Tamaris (2 roky staré)

  1. Z našich každodenních outfitů se pomalu a jistě vytrácí prvky formálnosti. Je výjimečné vidět dnes muže v obleku a ženu v pouzdrových šatech na podpatcích.
  2. Sportovní prvky se již naplno usadily. Bez tenisek nedáme ani krok. V teplácích chodíme tam, kam bychom si to ještě před rokem vůbec nedokázali představit.
  3. Co je ale nejhorší, přestáváme se o sebe starat. Často narazíte na neupravené ruce, neobarvené vlasy a nenalíčený obličej.

Mikina – F and F

Kšiltovka – Lindex

Džíny – Levis

Boty – Vagabond

Nechci se svými slovy nikoho dotknout. Tento článek doufám, bude sloužit k zamyšlení, kam jsme se za ten rok různých lock downů dostali. Stejně jak jsem nadšená z postupné změny si opět moci sednout (zatím jen na zahrádku) do restaurace, chtěla bych věřit, že se nám zas navrátí chuť se mít rádi. Není třeba se zpět cpát do formálního. Ale saka nemusí doma viset ladem. Vždyť mužům  tak sluší.  Proč si je neužít třeba s teniskami a džínami. A my ženy, nenechme si vzít možnost vzpřímit se a vplout opět do společnosti na lodičkách. Na obranu některých sportovních prvků by bylo skvělé si některé do budoucna zachovat. Tenisky a jednoduchá mikina dokáže při správné kombinaci ubrat i několik let. Jsem realista a je mi jasné, že se nevrhnete teď do velkých nákupů. Mnoho z nás tato doba poznamenala i finančně. Vězte, že jako OSVČ vím o čem mluvím. Proto jsem ráda, že mám poslední dobou větší šanci veřejně mluvit i o jiných možnostech nákupů nežli je běžně fast fashion. Pokud Vás to zajímá, zde jsou vystoupení z České televize pořad Sama Doma. Jeden z nich byl o českých návrhářích, kteří/ které vytvářejí velmi kvalitní a nadčasové kousky pro nezaměnitelný styl jejich klientek. Květnové vystoupení bylo zaměřené na nákupy ve vintage obchodech . To může být právě ideální, cenově výhodná cesta pořízení nových kousků.

Mikina – F and F

Kožená bunda – Massimo Dutti (zakoupenou v More than Fashion)

Kalhoty – Benetton

Boty – Vagabond

Brýle- RayBan

Kabelka – Lindex

Ačkoli se může zdát, že svět se zastavil, móda rozhodně nespí. A tak značky přicházejí s novými trendy, které určitě stojí za naši pozornost. Všechny jsem pozorně prostudovala. Abyste si zbytečně neplnili šatníky věcmi, které budou za pár měsíců out, doporučila bych následující:

  1. Boyfriend – oversized sako – VIDEO
  2. Široké džíny s vysokým pasem – VIDEO
  3. Pastelové barvy

První dva jsem zpracovala do  videí, jako přehledný návod jak na tyto trendy i s přihlédnutím na konkrétní postavu. Jsou umístěna na INSTA a FB, a navíc jsem je vložila i sem. Plánuji udělat ještě třetí, ale nějak se mi to v návalu práce po otevření obchodů nedaří. Tak doufám, že to pro vás brzy zvládnu. Možná jsem vás dnes zhatila inspirací. O to mi vlastně šlo. Protože mě jako ženu neskutečně trápí vidět, jak jsem se o sebe přestaly „my ženy “ starat. Nikdo důležitější na světě než my samy pro sebe není. I když máme v životě mnoho rolí: manželky, matky, přítelkyně, manažerky, podnikatelky, pečovatelky, uklízečky , kuchařky, učitelky………., mějme se rády. Vnější obraz je odraz naší duše.

PS: I kdybyste si nic nového na sebe nekoupili, jsem 100%ně přesvědčená, že každá žena má v šatníku dost kousků na vytvoření hned několika aktuálních super outfitů. Stačí vědět, jak dané kousky kombinovat. Nezapomínejte, že make-up, vlasy, upravené ruce a nohy jsou nedílnou součástí celého looku. Hlavní je to nevzdat a každý den se o sebe starat…..

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *