INSPO: GRAND OPENING

Datum: 29.11.2018 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion, Inspo

Přestože jsem měla připravený, dle mého názoru skvělý článek s outfitem, chtěla jsem se s vámi podělit o výjimečnou údálost. Tou se stalo otevření Markéty Kopecké a jejího nového ateliéru světu. Je mi jasné, že pokud bude číst tyto řádky, tak mě možná zabije. Tak si užijte tato má poslední slova. 

Markétu znám přibližně 3 roky. Přestože dnes si troufám říct, že máme výjimečný přátelský vztah, jeho začátky nebyly nijak přehnaně euforické, jak by se dalo očekávat. Obě jsme velmi silné osobnosti a spíš jsme kolem sebe nejdřív nesměle našlapovaly. S přibývajícími společnými akcemi rostla vzájemná důvěra. Hlavní změna nastala, když jsem začaly spolupracovat při tvorbě unikátních kousků pro některé klientky. Velkou novinkou pro mě byla naše telepatická komunikace. Začaly jsme věci vidět stejně a hlavně vnímat přání klientek totožně, bez předešlých slov a vysvětlování. Markéta mě postupně kompletně infikovala jejím vnímáním designu, které „světe div se“ se tak podobá mým nejtajnějším představám.

Kdybych měla Markétu popsat vypadalo by to asi takhle:

  • Skvělá návrhářka, která rozumí střihu, materiálu a umí šít. Navíc se nebojí pracovat s výjimečnými materiály jak do kvality, tak i potisku. Vytváří tím unikátní věci, které na českém trhu chybí.
  • Díky své empatii se snaží vždy pochopit klientku a nesnaží se jí vnutit něco, co jí není vlastní pro ukojení vlastního ega.
  • Její svět designu se neomezuje jen na módu. Její „hoby“ je cokoli spojené s designem interiérů. Své choutky a potřeby neustále dokazuje v rodinném hotelu.
  • Je krativní bordelář, který má velké mezery ve financích, což jí trochu komplikuje život.
  • Umí být báječný šéf. To by tedy měla potvrdit Hanička. To je ta dívka na fotografii s berlemi. Mimochodem Hanička je snad nevíc plachý člověk, kterého znám.
  • Absolutně podceňuje dnešní svět marketingu a sociálních sítí. Proto nikdo nikdy nic online Markéty neviděl a jen tak neuvidí.
  • Tu nejdůležitější charakteristiku jsem ukradla ze slov klientky. Markéta je návrhář s lidskou tváří. Vlastně úplně normální ženská……

Přes všechny její superlativy je poměrně plachá a věří si/nevěří si. Právě proto bylo nesmírně důležité, abyste měly vy báječné ženy šanci vidět její tvorbu v širší míře. Díky vám se její obavy rozplynuly. Navíc se nabila vaší skvělou energií a posbírala mnoho slov a podnětů k její tvorbě. Jsem si absolutně jistá, že toto nebyla poslední podobná akce. Vím, že fashion week není způsob, kterým by se Markéta chtěla svým klientkám prezentovat. Tak uvidíme, kam ji inspirace povede. Moc bych jí přála, aby na té cestě navíc potkala toho pana božského. Jestli o nějakém víte, sem s ním……

Za sebe jsem chtěla poděkovat všem, které jste přišly a Markétu podpořily. Moc si toho obě vážíme. Bez vás by to vše nedávalo smysl.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *