INSPO: SPRING TRENDS – BATIKA

Datum: 7.3.2019 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion, Inspo

Dalším trendem letošního jara, o kterém jsem se vám chtěla víc rozepsat, je BATIKA. Ti, jež jste jako já vyrůstali v 70.tých letech, si ho určitě budete pamatovat. I v módě se stále točíme v kruzcích, jak je v tomto případě velmi patrné. Ale moudře návrháři a následně i fast fashion značky k BATICE přistoupily jiným způsobem, jak tomu bylo u bývalých Hippies. Ne nadarmo se mu v angličtině říká Hippie chick.

Zdroj: whowhatwear.co.uk

Právě proběhlé fashion weeky byly, díky odborné veřejnosti v hledištích, právě na BATIKU poměrně štědré. Většinou byla zastoupená na topech, minikách nebo výjimečně na šatech. Barevné kombinace byly různé, ale často v hodně odstrých až neonových odstínech.

Zdroj: whowhatwear.co.uk

Běžné řetězce jsou v tomto případě poněkud opatrnější. Aktuálně asi nejvíce kousků  najdete v Mangu. Většinou se jedná opět o topy nebo šaty. Upřímně na kalhotách nebo přiléhavé sukni by tento potisk rozšířil i vellmi štíhlou modelku. Také jsem přesvědčená, že BATIKA má mnohem menší šanci na úspěch v běžném nošení, než předešle zminiňovaná  béžová. Ani já se na ni příliš necítím.

Zdroj: web firem

Přesto jsem vám připravila pár mých favoritů v pastelových odstínech. Určitě jsou jemněší a ženštější.  V kombinaci s bílým nebo nebo světlým denimem byste nemuseli působit příliš vyzývavě. První volba padla na jednoduchý bílý top s modrým vzorkem z Manga. Existuje i v kombinaci se šalvějově zelenou. Poté mě zde zaujaly i letní maxišaty. U nich věřím, že takový potisk zvládne mnoho žen. A poslední mě nadchala růžová mikina v Bershce. Je fakt moc hezká a možná to bude můj způsob, jak si BATIKU nasadím do šatníku. S bílými džínami a bílými teniskami si ji dovedu klidně představit.

A co vy na Hippie chick?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *