TRAVEL: VERONA TRIP

Datum: 19.10.2016 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Inspo

2016-10-15-09-08-18

Minulý prodloužený víkend jsme s manželem strávili ve Veroně. Byl to tak trochu impulsivní nápad, který stál za to. Snažíme si vždy na podzim trochu dopřát bezdětného soukromí mimo české končiny. Když jsme tentokrát vybírali destinaci, osobně mi to bylo jedno, pokud to bude místo v Itálii. Toužila jsem po pozitivní atmosféře, milých lidech, dobrém vínu, jídlu a hlavně kávě. Jelikož nám žádný let nezapadl do hlídacích možností, sedli jsme na noc do auta a ráno byli na místě. Ono strávit tolik hodin času v autě, má také něco do sebe. Konečně jsme si mohli opravdu v klidu popovídat.

112

Ubytování jsme našli přes Booking.com. Chtěli jsem soukromí a tak jsme sáhli po možnosti pronájmu apartmánu přímo na Piazza delle Erbe. Agentura se navíc postarala o vůz, takže jsme neměli vůbec žádné starosti. Výhodou Verony je, že pokud jste v centru, je tak malá, že opravdu vše prochodíte bez problémů pěšky.

img_9427

Piazza delle Erbe

img_9464

Arena di Verona

111

Část programu jsem věnovali památkám, ale nemohli jsme se udržet nevyužít tu neskutečnou nabídku módních butiků a designových obchůdků. Většinou jsem nakupovali mému drahému, protože jsem ho poslední dobou zanedbávala a hlavně i pro ty možnosti. V Čechách stále výběr pánského oblečení a bot pokulhává. Navíc mě baví objevovat nové. A tak jsem si dovezli ručně šité boty přímo ve Veroně a pár místních kousků. A nemohu opomenout poměrně dlouhou zastávku v COSu.

bez-nazvu

Cestu zpět jsem si rozdělili zastávkou u rakouských jezer. Jejich atmosféru jsme pro vás opět nafotili. Tak to brzy uvidíte.

2016-10-15-11-35-08

Co na závěr říci. Verona je malebné místo. Pokud chcete strávit romantický víkend, je tím pravým. My jsme si užili procházky, nákupy, neuvěřitelné místní víno Valpolicella a k němu báječné jídlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *