INSPO: WHY I LOVE ITALY

Datum: 6.7.2016 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion, Inspo

Architektura

Pokud čtete tento článek, vzpomínám na vás na vytoužené dovolené. Již tradičně jsem s rodinou vyrazila do Itálie. Někteří přátelé se mě ptají, proč nejedeme i někam jinam? Ale já už jsem toho procestovalo relativně dost, abych pochopila, že Itálie je „moje místo“. Opravdu se zde cítím doma. Zřejmě to bude mít souvislost s minulými životy. A abych vás případně pro tento nádherný kout Evropy trochu nadchla, pokusím se popsat proč ji tolik miluji.

Památky – moc ráda zde navštěvuji vše co je dostupné. Je zde cítit neskutečná síla historie ze všech staveb. A i když v Čechách nemám ráda kostely, zdají se mi ponuré a zatuchlé, tady naopak mi přijdou svěží a čisté.

food

Jídlo – italská kuchyně je proslulá. Zbožňuji tu jednoduchost a čerstvost. Taky mi vyhovuje ta změna stravovacího režimu v létě. Ke snídaně malé espreso a fresh, na oběd lehký salát nebo panini a k večeři to teprve začne. A to víno. Nechci hanit naše moravská, ale oblast Trenta nebo Gavi je má oblíbená.

Auto moto

Dopravní prostředky – jedeno přísloví praví: malý člověk potřebuje velké auto a ten velký si může dovolit malé. Zřejmě zde žijí samí velcí lidé. Nebo to bude hustotou dopravy, protože malými vozítky a skútry se to tu hemží. A navíc jsou to designové skvosty.

moda

Móda- rozhodně nemohu opomenout Itálii coby Mecu módy. I když je v létě pobřeží plné cizinců, Italku poznáte vždy. Bez trendy slunečních brýlí ani krok. A navíc jsou vždy tak ženské a pokud jen je trochu možné „always high heels“.

Tak už chápete, proč nemohu na dovolenou někam jinam?

1 komentář

  1. Zdravím paní Ireno :-)a naprosto chápu, mám totéž s Francií. Itálii mám hned v závěsu :-). Zrovna jsem odepisovala dceři, která je zrovna v Římě a píše, že památky, jídlo, lidé vše vauuu…tiše Vám holky zavidím a musím s tím něco udělat, díky za inspiraci, moc zdravím Hedvika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *