OUTFIT: PRO TEENAGERY část I.

Datum: 10.9.2018 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion

Poslední dobou, zřejmě s blížícím se začátkem školního roku, jsem od vás dostávala dotazy s podněty jak by se správně měly oblékat dospívající slečny. Osobní zkušenost v roli matky ještě nemám, ta mě za pár let čeká. Synovi je jedenáct let a v oblékání ho zajímá především spráný nápis od jeho parkour guru. Dceři je sedm a jestli se její schopnost kombinovat nemkobinovatelné ještě posílí, vidím to na velmi odvážného trendsettera, který možná nebude pochopen….. Proto bych chtěla zdůraznit, že určitým způsobem rozpolcené pocity nás matek mi nejsou cizí.

Prvotně bych na obranu mládí chtěla dodat, že určitá nedorozumění je prostě generační. Rychle jsme zapomněly, jak rády jsme experimentovaly. Bohužel objektivně v době mého dospívání tolik možností nebylo. Proto dnešním děvčatům spíš závidím a jako první radu bych doporučila, ať se mládí vydovádí. Není nic trapnějšího, když to žena poté zkouší v dospělém věku, protože ve správnou dobu neměla šanci. Mamkám radím se také trochu více vzdělávat. Hodně mých vrstevníků vnímá facebook a instagram jako hračku pro děti. Přestože facebook je již dnes nacpaný mnoha reklamami, na instagramu, pinterestu či jiných fashion serverech najdete nepřeberené množství inspirace i pro sebe. Jestli vám je tento elektronický svět cizí, můžete vyzkoušet plánované Školení dámského stylu 6.10., kde vám do hlavy v jeden den nacpu co se dá…..

Tím bych uzavřela rady pro maminky a přešla k slečnám. Přestože u vašich oblíbených blogerek nebo youtuberek vídáte mnoho rad co si musíte napatlat na obličej a bez čeho nemůžte být, věřte, že v přirozenosti je krása a že i tento online svět je procpaný reklamou. Není náhodou, že modelky chodí na casting nenalíčené. Pokud se již můžete líčit, určitě vám postačí si pleť jen stmelit makeupem či BB krémem(velmi lehkým a pozor na správný odstín) a trochu projasnit tvářenkou nebo rozjasňovačem. K tomu upravit obočí, řasenka a lesk. U nás žen totiž platí, že outfit je tvořen jak vlasy, make-upem tak oblečením. Pokud se ještě nelíčíte, tak si tu svobodu užívejte. Jak jednu začnete, je to již navždy. Do té doby se hlavně řádně starejte o pleť.

Co se oblékání týká, díky své neteři jsem vám mohla ukázat takový typický outfit do školy. Je mi jasné, že pohodlné tenisky jsou základ. Tak hlavně myslete na to, aby byly čisté. Bez džín to v dnešní době rozhodně nejde a slim střih je slušivý téměř pro všechny typy postav. Jen pozor na velikost, aby z nich nic nevylézalo. Aktuálně je trendy vyvýšený pas, který optický prodlužuje nohy. Zkuste zapomenout na zkrácené topy nebo tílka. Ty si nechte na dovolenou k moři. Do školy to nepatří. Naopak outfit dotáhněte zajímavými doplňky jako je pěkný batoh, brýle nebo třeba baret. Rozhodně je lepší být nepřehlédnutelná, protože jsem zajímavě oblečená nežli to, že jsem téměř nahá.

Dnes jsem se nějak překvapivě rozepsala, tak doufám, že ani vy nebudete svými komentáři a podněty na další články šetřit. Jen mohu slíbit, že toto nebyl poslední outfit s radami pro mladé slečny.

Mikina a baret – HM

Džíny – Orsay

Batoh a brýle – Tezyo

Tenisky – Nike

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *