OUTFIT: STARÉ KOUSKY NEREZAVÍ

Datum: 11.12.2018 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion

Kéž bych mohla tuto větu prohlásit sama o sobě. Bohužel u lidí, u žen dvojnásob, to tak neplatí. Opakem však jsou nadčasové kousky v šatníku. Na svých kurzech se snažím ženám i mužům vysvětlovat, které to jsou. Do nich se opravdu vyplatí investovat. Muži s tím mají menší problém, než my ženy. Je to určitě šířkou a variabilitou dámské garderóby. My ženy mnohem častěji podléháme módním trendům, které bohužel rychle odezní. A já nejsem výjimkou. Na trendech v rozumné míře není nic špatně, pokud však existujte ten správný základ. Takovým je pro mě můj oblíbený bílý pea coat. 

Nechci se tady rozepisovat o jeho původu a historii, ale u mě doma má své neodmyslitelné místo již pátým rokem. Podobnou dobu se mnou tráví konkrétně tenhle černý rolák a přibližně o rok víc taška. Ani jedné věci se nemíním vzdát a doufám, že ani ony to neplánují, neboť se o ně hezky starám. Chtěla bych tímto inspirovat vás dámy, které přemýšlíte, zda se vyplatí dát větší částku za kabát, kašmírový svetr nebo pořádnou kabelku.

Díky své práci s klietkami/klienty mám vypozorvané, že každý z nás máme psychologickou hranici, kterou uplatňujeme při nákupech. Zjednodušeně to je částka, kterou jsme každý ochoten dát za své oblečení, boty a doplňky. U těchto nadčasových kousků bychom měli jít přes ni. I když to v daný moment bolí, bude to do budoucna jedna z nejlepších investic. Stačí si pak spočítat, kolikrát jste danou věc vzali na sebe a vydělit tímto počtem jeho pořizovací cenu. Zjistíte, že výsledná hodnota bude určitě nižší než u trendy kousků, které jste koupili za pár stovek. Výsledně jste je třeba ani na sebe nevzali.

Pokud vás moje slow fashion filozofování neunudilo a dočetli jste to až sem, zkuse nad tím popřemýšlet hlavně v období blížícíh se výprodejů. Namísto 3 kousků po několika stovkách si kupte jen jeden. Ten po kterém již dlouho toužíte a budete ho mít několik roků…

Kabát a rolák – Marks and Spencer

Baret – Tonak

Kalhoty a rukavice – H and M

Tenisky – Fila

Taška – Michael Kors

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *