OUTFIT: V PRAZE JE TEĎ BLAZE

Datum: 18.5.2020 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Fashion

27.dubna se začaly postupně opět otvírat nejdříve malé a poté velké obchody. Aktuálně jsou již všechny otevřené a navíc k nim přibyly i restaurační zahrádky. Den ode dne vnímám pozitivnější energii všude kolem. Zjistila jsem, že bohužel většina smrtelníků kolem mě vůbec netuší jak to v centrum Prahy teď vypadá. Informace má zkreslené z médií, které píší o tom, co se víc čte. A bohužel dobré zprávy větší objem prodaných výtisků nezajistí. Proto jsem tento článek věnovala objektivním (nevím tedy na kolik je můj subjektivní pohled objektivní) pražským novinkám.

Dobrá zpráva je, že život v centru opět ožil. Konečně po centru chodí lidé a také nakupují. Je vidět, že si chceme udělat radost a odměnit se za ty ponuré dny strávené doma. Také restaurace ožívají. Bohužel jen ty, které buď vždy zahrádku měly, nebo ji nově měly možnost vytvořit. Všimla jsem si, že například kavárna Cacao  V Celnici zvedla kapacitu zahrádky víc než na dvojnásobek a mají neustále plno. Stolky jsou v bezpečné vzdálenosti a lidé si užívají možnost konečně si sednout a dát si něco dobrého.

V obchodech je  mnohem méně lidí. Všude dodržují pravidla o desinfekci rukou a kabinek. Jen způsob jak je v reálu plní je rozdílný. Někde hned u vchodu vyběhne slečna a stříká vám desinfekci přímo na ruce, jinde vás jen upozorní abyste tak učinili sami. Nikdo ale nijak netlačí nebo není nepříjemný, naopak. Všichni fungují v rouškách a rukavicích.  Prodavači to mají náročné. Sama mám za sebou několik dní strávených (6- 8 hodin v kuse) s rouškou. Večer se z toho cítím unavená. Přeci jen dýchat si celý den to co vydechujeme není přirozené. Těším se, až se budeme moci opět svobodně v práci nadechnout. Nákupy jako takové probíhají v poklidu. Jen o co je méně lidí, o to je méně zkušebních kabinek. Většinou mají každou druhou nepřístupnou, aby byl dostatečný odstup mezi zákazníky. Ale není to pravidlo všude.

Obrovskou změnu vnímám v přístupu lidí. Tolik ochotných, vstřícných a příjemných lidí jsem v Praze nezažila nikdy. Může to být strachem, že budou bez práce. Již teď vím o několika prodejnách, které se již neotevřou nebo brzy zavřou. Volných zaměstnanců bude na trhu práce určitě víc než za poslední roky. Možná zafungoval sociální nedostatek v době karantény a teď si vážíme, že jsme mezi lidmi a mimo domov. Nevím čím to je, ale je to super. Další skvělou zprávou jsou všude přítomné slevy. Značky mají velké skladové zásoby, protože nemohly prodávat a tak snižují ceny. Ideální čas si koupit to co potřebujete. Zjistila jsem, že podobně na tom jsou i restaurace. Konečně si můžete dát kávu za rozumnou cenu.

Kromě  poklidných nákupů a posezení na zahrádce chci vřele doporučit procházku starou Prahou. Asi nikdy se vám již nepovede si ji projít v takovém klidu jako teď. Nebudete narážet na všudy přítomné skupinky turistů a můžete si vychutnat pohled z jednoho konce Karlova mostu na druhý. My jsme čas využili s dětmi na vzdělávací prohlídku s průvodkyní Zuzkou z PRAGULIC. Díky ní jsme dostali na Prahu a život samotný jiný pohled. Život na ulici a drogy nejsou jednoduché téma. Ale mít možnost to face to face  probrat s člověkem, který tak 18 let žil, je silný a zároveň jedinečný zážitek. Jakmile to půjde, určitě chci ještě s dětmi vyrazit směrem na Hrad. Pojďte si užívat svobodné Prahy bez turistů, dokud to ještě jde…

Sako a kalhoty – Benetton

Tričko – Mint

Ledvinka – Tezyo

Boty – Adidas

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *