TRAVEL: Dovolená na jachtě

Datum: 23.7.2018 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Travel

Letošní dovolenou mám bohužel již za sebou. Po dlouhé době jsem si dovolili vypadnout na 14 dní v kuse. Že jsem vášniví „mořeplavci“ o nás naše okolí ví. Jen jsme nebyli schopni mnoho let na cestu s námi přemluvit naši rodinu. Tentokrát to však vyšlo. Proto první týden s námi strávila rodina mé sestry. Loď plná větších (synovec má dva metry) a menších puberťáků má své výhody a nevýhody. Nemusela jsem se příliš starat o lana a plachty, proto mi báječně držela manikůra. Ale o to víc jsem připravovala mega objemy jídla, abychom tuto omladinu zasytili. V reálu dva největší dospívajicí kluci snědli každý sám trojnásobek co můj muž. Zbytek však byl jen samá pozitiva. Počasí bylo úžasné. Sluníčko přálo, ale i foukalo. Procestovali jsem neskutečný objem malých ostrůvků, zátok a měst. Naše loď

Všichni si to skvěle užili po svém ať již ve vodě nebo na souši. Celých 14 dní nás doprovázelo mistrovství světa ve fotbale a s letošními výsledky Chorvatska jsme to měli v reálném přímém přenosu. Místní byli schopni vytvořit neskutečnou atmosféru. Při každém vítězství byly slyšet zvony a všude přítomné ohňostroje. Člověka to strhne k fandění. Jen osobně mám stále s místní destinací trochu problém. Je to nádherná země, která má překrásné moře a neuvěřitelně členité pobřeží, díky kterému je   neustále se na co dívat a co navštěvovat. Jen místní obyvatelé jsou převážně nepříjemní. Měli jsme takovou hru, že jsme počítali příjemné lidi. Za první týden jich nebylo víc než 10. Zbytek byl buď nepříjemných nebo neutrálních. I přesto jejich jachtařský business je nejlepší v celé Evropě a oni toho náležitě využívají/zneužívají.

Pánská pubertální posádka

Krásné juniorky

My již o sobě víme, že přestože jedeme někam na souš na dovolenou, bez vody nevydržíme. Ta svoboda si kamkoli dojet, zastavit a v podstatě dělat cokoli je jedinečná. Jsem ráda, že se to zalíbilo i mé sestře a všichni si to s námi užívali plnými doušky. A že jich bylo. Od návratu domů mám detox a nepiji (kromě páteční kolaudace nového domu kamarádky, abych byla přesná).

Kuchařka a řidič

Sestra s manželem

Naše rodinka (já fotím)

Pokud bych mohla dovolenou shrnout několika větami, vypadalo by to asi následovně:

Pozitiva:

Bylo to absolutně báječné. Oba týdny byly skvělé a děti zvládli pomáhat s provozem lodi, že ostatní posádky v marinách valili bulvy. Máme úžasného kapitána, který nás vždy bezpečně dopraví do místa určení. Potkali jsem asi 20 příjemných chorvatů a ti ostatní nám dovolenou nepokazili. Užili jsme si super atmosféru při fotbalovém fandění. Báječně jsme se opálili a všichni jsme trochu přibrali na váze  (já osobně přibrala 2 kila díky pravidelné tekuté stravě).

Negativa:

Musím ty 2 kila sundat zpátky a to znamená bohužel pohyb a žádné víno. Povedlo se nám utopit foťák (proto nemáme téměř žádné fotky z druhého týdne), když mě ohodil jeden poměrně vzrostlý turista u tobogánu, když jsem šla fotit děti. Takže poučení, že příště na souš nelezu.

Na nás již bohužel čeká jen práce a pokud vy máte dovolenou před sebou, nebo na ní aktuálně jste, užívejte. Závidím.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *