TRIP: BERLIN VISIT

Datum: 5.11.2015 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Travel

IMG_5902edited

Minulý týden jsme s manželem bezdětně strávili pár dní v Berlíně. Návrhy na cestu sem mě bombardovali známí, různé články a blogy. Zážitek to byl opravdu veliký. Odjížděli jsme ve středu a vraceli se v sobotu. Proto nám na poznávání města zbyly celé dva dny.

IMG_5905edited

IMG_5904edited

IMG_5906edited

První den jsem věnovali historii Berlína. Prošli jsem místa spojená s bývalým rozdělením a válečnou historií. Byla jsem sama ze sebe překvapená, jak silné emoce mě přepadaly. Rozhodně to byla těžká doba a doufám, že nic podobného nebudou naše děti nikdy zažívat.

Druhý den jsme naopak věnovali designu a krásné architektuře. V Berlíně se všude staví a i proto, zde naleznete nepřeberné možnosti designových obchodů a všudypřítomné jeřáby. I my jsme neodolali a dovezli si hned několik kousků do budoucí vysněné koupelny a já načerpala mnoho inspirace.

IMG_5925edited

IMG_5947edited

IMG_5922edited

Jelikož oba milujeme kvalitní kávu, museli jsem navštívit vyhlášenou kavárnu a pražírnu. Pokud očekáváte dortík a kávu plnou mléka, není to pro vás správné místo. Zde je to rozdílných přípravách těch nejlepších kávových bobů bez dalších kudrlinek. Severský strohý design to jen doplňuje.

IMG_5921edited

 IMG_5920edited

IMG_5915edited

Pokud tedy i vy přemýšlíte nad návštěvou Berlína, mohu jen doporučit.  Kromě návštěv historických míst, krásných budov a výstav, zde můžete dosytosti nakupovat na známých adresách: Kurfurststendamm strasse, Friedrich strasse. Já musela povinně navštívit svůj oblíbený COS. Úlovky brzy ukáži v outfit postu.

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *