INSPO: Stěhujeme se ven

Datum: 11.6.2019 Autor: Irena Vokrojová Kategorie: Blog, Home, Inspo

S nástupem teplého a slunečného počasí se více a více stěhujeme ven a zahrady či terasy se tak stanou prodlouženou výspou našich domovů. A protože se alespoň na čas stanou další obytnou místností, je vhodné věnovat pozornost jejich zařízení. Letos jsem za inspirací pro zařízení venkovních prostor vypravila do Londýna na známou Chelsea Flower Show. Kromě úžasného zážitku a nové energie jsem si přivezla i spoustu inspirace, o kterou se s vámi chci podělit. Budu ráda, když některé tipy použijete u sebe doma a podělíte se se mnou o výsledek. 😊  

Trendem je nechat rostliny divoce růst 

Největším trendem venkovních prostor je „nechat vše růst“. Minulostí jsou záhonky upravené jako podle pravítka, dnes se květinám dává volnost. Pokud máte na zahradě květiny, zkuste je letos příliš nestříhat nebo vedle nich zasaďte další, aby s těmi v záhonku vytvořily dojem divoce rostoucí letní louky. Jestli vlastníte balkón, ideální dekorací na něj budou truhlíky s převislými květinkami, ideálně smíchejte více druhů, aby byl dojem méně udržovaný. 

Houpačky a pohybující se předměty dodají vašemu posezení svobodu

Dalším trendem je vytvoření pohybu nebo alespoň jeho dojmu. Máte-li prostor, zavěste tam houpací síť, sedátko nebo rovnou houpačku. Pokud tolik prostoru nemáte, dojem pohybu navodí i tekoucí nebo pobublávající voda třeba v přenosných fontánkách. Pohybovat se s větříkem budou i látkové pergoly nebo prostě jen závěsy nebo šátky, které navíc vytvoří i příjemný stín. 

Pocit sounáležitosti s přírodou vytvoří doplňky ze dřeva

Co se týče materiálů, tak vedou stále dřeva a kovy. Dřevo frčí stále neopracované, velkou parádu vám na zahradě udělají třeba špalíky na sezení nebo malé špalíčky jako dekorace na balkóně. Dřevěné si ale můžete pořídit i květníky a zajímavě budou vypadat ošetřené samorosty. Z kovů je letos nejvíce in měď, kterou si můžete dopřát třeba v menších doplňcích jako jsou misky nebo lucerny. A stále platí, že čím víc patiny, tím lépe. 😊

Zemité odstíny cihlové na pozadí zeleně krásně vyniknou

A nakonec ještě tři tipy na barevné ladění vašeho letního posezení. Pokračujícím trendem jsou zemité tóny hnědé a cihlové, které vyniknou zejména na velkých kusech nábytku jako jsou křesla a stoly. Na látkách a kobercích můžete zvolit veselejší barvy, letošním hitem je tropická kombinace mátové a růžové, která báječně ladí s motivy zvířat…také vás hned napadnou plameňáci…? 😊 Klasickou a nadčasovou kombinací je samozřejmě stále zelená a bílá, která se objevuje nejčastěji na čalounění a pergolách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *