Revize vašeho šatníku

Vyzkoušíme a vytvoříme kombinace outfitů, které pro vaše použití zdokumentuji. Dobré necháme, špatné vyřadíme, použitelné necháme přešít. Poradím, co vám sluší a za co je zbytečné nebo se naopak vyplatí utrácet. Připravím seznam na nákupy s navržením konkrétních obchodů a předpokládanou hodnotou.

Together, we will create a combination of outfits, which I will document for your reference later. I will work with you to find new outfit combinations within your budget, that bring out the best in you. We will also determine the clothes that you already own that just need custom tailoring to further enhance your existing look. Lastly, I will help you make the difficult choices of  which clothes in your closet should go to a new home. I can help you sell some of the better clothes that don’t match our fashion vision and give the rest to worthy charity. Once I understand your personal fashion style and areas of your wardrobe that need improvement, I will devise a shopping list from specific articles of clothing from designers that will seemlessly enhance your existing wardrobe, without altering your existing style.

 

Společné nákupy

Vytvořím nákupní seznam podle potřeb vašeho šatníku. Osobně asistuji při výběru a zkoušení v předem vytipovaných obchodech tak, aby za co nejkratší dobu a nejoptimálnější investovanou částku byl klient spokojen. Při dlouhodobé spolupráci jsem schopna donášet věci přímo domů. Po odzkoušení a odsouhlasení klientovi zůstává pouze to, co si vybral. Já zařídím vrácení zpět.

I will work with you every step of the way. We will evaluate your current wardrobe and find areas that could use updating. With your coninuous input, I will create a shopping list based on your needs and specific style.I will personally assist you in choosing and trying on clothes in the shops where we both agree suit your style and budget. I am also available to work on longer term engagements. After an initial consultation, I will select specific items based on need, budget and style and then bring them to the client’s home for personal style consultation and fitting. I work with all of the major designers in Prague. I will bring my personal selections to your home. You can keep the items that your like and I will arrange for the return of the items that you do not wish to keep.